JAK WOLONTARIAT POMAGA w utrzymaniu cukrzycy w ryzach? – wywiad

W ramach akcji „Aktywni łapka w górę”* prowadzonej przez firmę Diagnosis S.A. we współpracy z białostockim schroniskiem postanowiliśmy porozmawiać z  Wiolą. Wiola ma 37 lat, jest wolontariuszką w schronisku i choruje na cukrzycę. Każdy diabetyk wie jak ważną rolę w kontrolowaniu tej choroby ma regularna aktywność fizyczna. Wiola znalazła sposób połączyć przyjemne z pożytecznym. Zobaczcie sami.

 

Kamila, Diagnosis: Jak wygląda aktywne życie z cukrzycą na co dzień?

Wiola: Wygląda bardzo podobnie jak u każdej osoby. Jedyna różnica która nas dzieli jest taka, że  musimy „trzymać” ciągłą kontrolę nad glikemią i zawsze mieć pod ręką glukozę.

 

Kamila, Diagnosis: Od ilu lat jest Pani wolontariuszką w schronisku dla zwierząt w Białymstoku?

Wiola: Wolontariuszką w schronisku dla zwierząt jestem od 2018 roku, była to jedna z lepszych decyzji które podjęłam w moim życiu. 😊

 

Kamila, Diagnosis: W jaki sposób opieka nad schroniskowymi pieskami motywuje Panią do większej ilości ruchu?

Wiola: Moją rolą w schronisku jest przede wszystkim zapewnienie psiakom ruchu, a przy okazji i ja korzystam.  Staram się, aby te spacery były w miarę możliwości jak najczęstsze. W domu mam również psiaki, więc piesze wędrówki przewijają się przez cały dzień.

 

Kamila, Diagnosis: Jakie są Pani najprzyjemniejsze wspomnienia związane z wolontariatem w schronisku?

Wiola: Są to oczywiście adopcje moich podopiecznych! Nie ma nic wspanialszego niż widok bliskich mi psiaków w domowych pieleszach. Bardzo lubię też spacerowanie po lesie z psami, patrzenie na ich radosne pyszczki, podglądanie życia, które się toczy w lesie i cieszenie się z bycia tu i teraz, tak po prostu 😊

 

Kamila, Diagnosis: Czy podzieli się Pani swoimi inspiracjami na aktywne spędzenie wakacji?

Wiola: Oby nie tylko wakacji! Próbuję różnych rzeczy, wiem już, że jazda na rolkach nie jest dla mnie 😊 Teraz za cel obrałam jazdę na rowerze. Fajnie by było, gdyby każdy z nas znalazł dla siebie coś, co sprawi mu przyjemność. Najważniejsze, aby nie wstydzić się próbować różnych nowych czynności, zaczynać małymi krokami i cieszyć się nimi 😊 Życzę wszystkiego dobrego wszystkim „Słodziakom” !

 

*„Aktywni łapka w górę” to pilotażowe wydarzenie, które rozpoczyna cykl „LATOaktywni”, propagujący aktywność fizyczną latem.

Strefadiabetyka.pl to portal o charakterze informacyjny oraz edukacyjnym, w związku z tym publikowane treści nie zastąpią konsultacji lekarskiej. Przed zastosowaniem się do porad, w szczególności medycznych zawartych w Strefie Wiedzy Diagnosis24 bezwzględnie skonsultuj się z lekarzem. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania podanych informacji.

Udostępnij wpis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
10

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Zapisz się do newslettera